Як правильно та скільки варити пельмені?
Вважається, що пельмені спочатку були азіатською стравою. Тим не менш, сьогодні можна говорити, що їх рецепт став міжнародним. Пельмені справді варять (а іноді використовують й інші методи, наприклад, смажать) по всьому світу. Проблема лише в тому, що далеко не завжди розуміють, як треба пельмені варити. Але блог Комфи допоможе в цьому видко розібратися.Поради щодо приготування
Насамперед слід запам’ятати головні правила приготування пельменів:
- перед варінням продуктне розморожують;
- кидають у киплячу воду;
- перемішують до того, як вода закипить;
- підсолюють воду.
Таким чином, прямо з морозилки ви можете кидати пельмені в киплячу воду, в яку також додали трохи солі. Також опціонально можна додавати спеції (лавр, перець горошком тощо), а також трохи рослинної олії, яка дозволяє пельменям не злипатися. Власне, олію варто додавати при кожному варінні, але її вид можна вибирати на свій смак. Відразу потрібно ретельно перемішувати продукт (також допомагає від злипання та прилипання до дна та стінок) до наступного закипання, а після цього потрібно залишити його варитися.
Питання залишається у тому, скільки варити пельмені? Насправді слід дотримуватися елементарної градації. Для великих пельменів потрібно близько 10 або трохи більше хвилин, а для невеликих екземплярів достатньо і семи хвилин до того, як вони повністю приготуються.
Вибираємо ємність
Слід підбирати ємність таким чином, щоб отримати оптимальну пропорцію, яка становить 1 до 3. Іншими словами, якщо ви використовуєте одну частину пельменів, потрібно три частини води. Звичайно, обсяг та маса – різні величини, але приблизно вважають так. Наприклад, на кілограм пельменів беруть три літри води, відповідно, на два кілограми потрібно шість літрів.
Однак, потрібно враховувати такий варіант, коли роблять юшку, а також додають наваристий бульйон як рідину для варіння. У цьому варіанті наливають менше рідини.
При цьому коли страва йде з бульйоном, то відразу подається на стіл. Адже, якщо пельмені довго тримати в рідині, вони надмірно набухають і злипаються. Саме тому при нормальному варіанті варіння каструлю відразу зливають, щоб тісто занадто не розбухло і не розвалилося.
На завершення відзначимо, що пельмені також можна готувати в мультиварці (режим «на пару») або мікрохвильовій печі на найбільшій потужності і близько п'ятнадцяти хвилин. Хоча краще використати класичний метод. Краще рецепту, ніж стандартне варіння пельменів, людство ще не зуміло винайти.