До 2030 року в України буде можливість запускати туристів у космос - голова Держкосмосу

До 2030 року в України буде можливість запускати туристів у космос - голова Держкосмосу

В України буде свій проект у космічній галузі, який дозволить реалізувати космічний туризм. Про це в інтерв'ю УНН розповів голова Державного космічного агентства України Володимир Тафтай.
 

"Я думаю, що це реальна перспектива. Але ця перспектива не 2-3-х років. Але в найближчій перспективі до 10 років, я впевнений, що в Україні відповідні проекти з'являться, і тут дуже важливим є той факт, що ці технології кожен день удосконалюються. Думаю, що вартість такого туризму буде істотно знижуватися. До 2030 року у нас обов'язково буде власний український проект, який буде запускати туристів в космос", - сказав Тафтай.


За його словами, ціноутворення на "путівки" в космос буде залежати від інвесторів.

"Чим важливий приватний бізнес і приватні інвестиції? Тим, що вони є набагато більш гнучкими, динамічними, водночас вони дуже чітко оцінюють свій економічний ефект. Тому я впевнений, що якщо це буде приватна ініціатива, то їй буде невигідно намагатися відправити когось за пів мільйона доларів, якщо в США це можна буде зробити дешевше. І плюс, одним з таких конкурентних наших переваг завжди була дуже низька вартість у частині космічних технологій, ніж, скажімо, у США. Тому, я впевнений, що ми знайдемо правильні технології, правильні методології, щоб для охочих туристів були конкурентоспроможні ціни", - пояснив голова космічного агентства.

Аватар enr091 Наталия Ришко / enr091
Журналист/Sovetok

09.08.2021 enr091 0
Добавить комментарий:ТОП пользователейPashaabakshtanovskysahrakaraulovabulyakonkinavolodymyradyanarminem68geiko_vitaliyrfcfybtlarisa2020romanovamfborisowa