Медики назвали три звички, які руйнують печінку без алкоголю

Медики назвали три звички, які руйнують печінку без алкоголю

Наша печінка контролює гормональний баланс, регулює метаболізм білків, жирів та цукру, накопичує вітаміни, виводить токсини – таким чином здоровий стан цього органу просто життєво необхідний. Багатьом відомо, що печінки шкодить зловживання спиртним, проте викликати її патологічні стани здатна не лише ця звичка .

Експерти назвали три поширені звички, які руйнують печінку поза всяким зв'язком з алкоголізмом.

Любов до фруктів. Люди часто трепетно ​​стежать за споживанням жирів і лише дуже мало хто звертає увагу на вміст фруктози в їхньому раціоні. Тим часом різні дослідження показують, що фруктовий цукор (фруктоза) збільшує ризик ожиріння печінки, коли вживається у великій кількості. У цьому плані звичка постійно перекушувати фруктами анітрохи не менш шкідлива, ніж пиття газування.

Прийом ліків. Усі медикаменти, які ми приймаємо, розщеплюються печінкою. Звичка використовувати ліки самодіяльно без консультації з лікарем, прагнення приймати «для профілактики» руйнують печінку і без будь-якого алкоголю. Якщо ви використовуєте ліки та помічаєте такі симптоми, як втома, втрата апетиту, дискомфорт у верхній частині живота, потрібно обов'язково обговорити це з медичним працівником.

Малорухомість. Недолік руху та фізичних навантажень сприяють тому, що надлишки жиру в організмі відкладаються не тільки під шкірою, а й навколо внутрішніх органів, включаючи печінку. Серед іншого жирова тканина виділяє речовини, які діють посередники запалення. Таким чином, крім ожиріння печінки можуть глибші патологічні зміни її тканин - наприклад, рубцювання.
Аватар enr091 Наталия Ришко
Журналист/Sovetok

20.05.2023 enr091 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Добавить комментарий:ТОП пользователейk1sarisamariverner82n-sominavkhollandyarovajakatdianazininnadumanevaevgeniakrichfalyvshimari0014olenka_onegina