Яку загрозу для очей становлять білкові й ліпідні відкладення на лінзах?

Використання контактних лінз планової заміни передбачає обов’язкову процедуру догляду за ними, щоб запобігти інфікуванню очей чи дискомфорту під час носіння. Офтальмологи та виробники контактної оптики https://kyivlinza.ua/catalog/kontaktnye-linzy/ одноголосо зауважують, що біологічні відкладення, які з’являються на лінзах протягом дня можуть бути небезпечними для здоров’я очей. 

В чому саме полягає небезпека та що таке білкові й ліпідні відкладення?

Сльоза здорових очей містить 99% води, 0,1% білків і 0,8% мінеральних солей. При цьому, в цих 0,1% існує близько 400 видів білків. Одним з найбільш важливих є лізоцим, що виконують антибактеріальну дію, крім того, є й інші білки, що слугують захисним щитом для очей й виконують ряд інших функцій, таких як зволоження, очищення, видалення чужорідних тіл. 

Білки у складі слізної плівки зазвичай перебувають в активному стані та є безпечними і корисними для нашого зору, але в процесі денатурації (руйнування) білки змінюють свою структуру. Це відбувається під впливом дестабілізуючих чинників, у випадку з лінзами процес руйнування білка провокує неправильне носіння оптики, ігнорування терміну придатності, нехтування гігієною. Як наслідок, зруйновані частини білків нашаровуються на поверхні лінзи й приносять дискомфорт під час їх використання. Рідини для очищення допомагають позбутися цих відкладень й підтримують білки в активному стані. 

Що стосується ліпідних відкладень, то ситуація з білками є аналогічною. У своєму природному стані холестерин, кислоти, гліцерин, полярні ліпіди є корисними й підтримують здорове середовище зорової системи, проте під впливом негативних чинників можуть нашкодити. 

Білкові та ліпідні відкладення призводять до:
 
  • зниження чіткості й гостроти зору
  • стають причиною виникнення кон’юктивіту
  • викликають свербіж і почервоніння очей
  • призводять до запальних процесів, що провокують захворювання рогівки

Яку загрозу для очей становлять білкові й ліпідні відкладення на лінза
 
Як уникнути негативних наслідків для свого зору?

Основою здоров’я зорової системи й безпечного використання контактної оптики є регулярна підтримка гігієни засобів для корекції. Запобігти вищеперерахованим захворюванням не складно, достатньо лише дотримуватись інструкцій з використання й догляду, які вказані виробниками й офтальмологами:
 
  • не носити лінзи довше терміну, на який вони передбачені
  • регулярно очищувати оптику й правильно її зберігати
  • щодня змінювати свіжий розчин для лінз у контейнері для зберігання
  • слідкувати за гігієною рук і обличчя
  • не допускати пересихання лінз.

Ці прості рекомендації стануть запорукою безпечного й приємного використання оптики для корекції зору.  
 

Аватар king22 Yosyp Korol
Главред/Sovetok

31.01.2023 king22 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Добавить комментарий:ТОП пользователейsvettavilanovishdomakitovatimofejbondarenko034catlerbmeelenakirinamariverner82n-sominavkhollandyarovajakatdianazininna